Džiaugiamės daugiau nei
1000 sugrąžintų šypsenų

Implantavimas

 • Dirbame su Strauman, Nobel ir Megagen implantų sistemomis
 • Kaulo priauginimo procedūros
 • Sinuso dugno pakėlimo operacijos
 • Visi dantys ant 4 implantų (All on 4)
 • Dantų šalinimas
 • Vienmomentės implantacijos
Protinga atidėti mokėjimus, o ne šypseną!
inbank odontologinės paslaugos išsimokėtinai

Šiandieniniai implantologijos pasiekimai teikia pacientams galimybę rinktis fiksuotus protezus net ir netekus daugelio dantų.  Implantas chirurginės procedūros metu įsriegiamas į viršutinio arba apatinio žandikaulio kaulą ir tarnauja kaip atrama dirbtiniams dantų vainikėliams, tiltams, išimamiems protezams. Danties implantais galima pakeisti vieno, kelių ar net visų prarastų dantų šaknis.

Dantų implantai dažniausiai gaminami iš biosuderinamo metalo – titano. Žmogaus organizmas titaną lengvai priima ir jis nesukelia jokių alerginių reakcijų. Mes naudojame ir  Straumann Roxolid dantų implantus, kurie pagaminti iš titano ir cirkonio mišinio. Šie dantų implantai prigyja dar geriau ir yra 30% tvirtesni.

Dantų implantavimo etapai:

 • Pirmame etape atliekama danties implantacija. Imlantas įsriegiamas į kaulą ir paliekamas prigyti. Paprastai viršutiniame žandikaulyje gijimas trunka 6mėn., apatiniame apie 3 mėn. Implantų paviršiai tobulėja, todėl kai kurie iš jų gali būti apkrauti jau po keleto savaičių ar net iškart po implantacijos.
 • Antrajame etape ant implanto uždedama gijimo galvutė. Po dviejų savaičių galima pradėti protezavimą.
 • Trečiajame etape gaminami dantų protezai ant implantų.

Dantų implantavimas svarbus, nes:

 • netekus vieno ar kelių dantų prarandama estetika,
 • sunkiau kramtyti maistą,
 • prarandamas sąkandžio aukštis,
 • netekto danties vietoje kaulas ima tirpti,
 • defektą ribojantys dantys pradeda virsti į prarasto danties vietą.

Pasirinkus dantų implantavimo procedūrą, galima sustabdyti kaulo nykimo procesą, pilnai atstatyti pirminę kramtymo funkciją bei pasiekti nepriekaištingų estetinių rezultatų. Be viso to, tinkamai prižiūrint burnos ertmės būklę, pasiektais rezultatais pacientas gali džiaugtis net ir kelis dešimtmečius.

Prigijusio dantų implanto ilgaamžiškumas dažnai priklauso ne tik nuo specialisto, kuris atliko implantaciją profesionalumo, žinių bei įgūdžių, bet ir nuo paties paciento požiūrio į savo sveikatą. Svarbu laikytis gydytojo rekomendacijų pooperaciniu laikotarpiu, tinkamai rūpintis burnos higiena, reguliariai lankytis pas odontologą profilaktinei patikrai. Gerų rezultatų pasiekiama tik kartu stengiantis gydytojui ir pacientui. Tada dantų implantai gali tarnauti ir daugiau nei dešimt metų.

Procedūros eiga

Kiekvienas gydymo atvejis yra individualus. Prieš dantų implantaciją būtinas išsamus paciento ištyrimas, gydytojo konsultacija, kurios metu sudaromas paciento poreikius bei galimybes atitinkantis gydymo planas.

Pirmasis vizitas

Esant gerai paciento burnos ertmės būklei ir pakankamam žandikaulio kaulo kiekiui, įsriegti vieną implantą gydytojas gali per 20 – 30 minučių. Atlikus vietinę nejautrą, pakeliamas dantenų lopas, kaule suformuojama vieta, į kurią įsriegiamas dantų implantas. Baigus procedūrą operacijos vieta užsiuvama. Procedūra yra visiškai neskausminga, po jos pacientas jaučiasi gerai.

Kelias dienas po procedūros gali būti juntamas maudimas, skausmas, patinimas, todėl po danties implantavimo procedūros skiriami skausmą malšinantys ir tinimą mažinantys medikamentai.

Antrasis vizitas

Praėjus 7-10 dienų po implantacijos yra pašalinami siūlai bei įvertinama paciento burnos ertmės būklė.

Tuomet laukia keli ramybės mėnesiai, per kuriuos dantų implantai turi prigyti.

Trečiasis vizitas

Po 3 mėnesių (jei nėra atliekama papildomų kaulo priauginimo procedūrų) implantas yra atidengiamas ir sukama gijimo galvutė, kuri formuoja dantenos kontūrą būsimam vainikėliui. Kartais gijimo galvutė yra sukama implantacijos metu. Po 2 savaičių po gijimo galvutės prisukimo, pradedamas protezavimas.

Ar visada dantų implantai prigyja?

Gydymas dantų implantais prasidėjo daugiau nei prieš 50 metų, todėl šiai dienai odontologijoje yra sukaupta nemažai patirties ir žinių šioje srityje. Pažangios dantų implantų gamybos technologijos ir kokybiškos medžiagos užtikrina dantų implantų sėkmę daugiau nei 97%. Tačiau retais atvejais pasitaiko ir implantų neprigijimo atvejų.

Pagrindinės priežastys, lemiančios danties implanto atmetimo galimybę:

 • rūkymas;
 • burnos gleivinės uždegimas;
 • netinkama burnos higiena;
 • polinkis griežti dantimis ar kai dantų implantai judinami liežuviu;
 • nusilpęs paciento organizmas (ūmūs infekciniai ar virusiniai susirgimai).

Kaulo priauginimas planuojant implantaciją

Netekus danties, kaulas toje vietoje po truputį ima nykti. Priklausomai nuo individualių paciento ypatumų bei laiko, praėjusio nuo danties netekimo, esamo kaulo aukščio arba pločio gali neužtekti implanto įsriegimui. Tokiais atvejais yra atliekamos kaulo priauginimo operacijos prieš arba implantacijos metu.

Ar galima sriegti implantą tik išrovus dantį?

Išrovus dantį, implantą sriegti iš karto galima tik tuomet, jei šalinant dantį nekilo jokių komplikacijų, nebuvo infekcijos, jei paciento dantenos ir kaulų audinys pakakamai stori.

Klinikoje „Dantida“ galite rinktis iš dviejų patikimų implantų gamintojų – šveicariškos kokybės ir patikimumo „Straumann“ dantų implantus ir Pietų Korėjos „Megagen“

Dantų implantavimą atliekantys burnos chirurgai

Burnos Chirurgas Paulius Petravičius

Paulius
Petravičius

Burnos chirurgas

Burnos chirurgas Ernestas Švažas

Ernestas
Švažas

Burnos chirurgas

Mūsų pacientai apie dantų implantavimą

Puiki klinika, dar puikesnis kolektyvas! ❤️ Nepaliko bėdoje, padėjo viskuom kuom tik galėjo. ✨ Nuostabus komandinis darbas ir rūpestis pacientu! Didžiulis ačiū gyd. odontologams Agnei kuri priėmė ir Domantui, bei klinikos chirurgui Pauliui!

Akvilė

Reikėjo traukti 4 protinius dantis. Bijojau be galo be krašto. Tačiau apsilankius šioje klinikoje ir išsitraukus pradžiai vieną dantį, baimė traukti kitus dingo. Superinis aptarnavimas, didžiausi pagyrimai gyd. Pauliui. Taip, procedūrų kainos tikrai nemažos,tačiau negaila nei cento už tokį priėmimą, patį dantų traukimą, rekomendacijas, patarimus.

Viktorija

Nuosirdus Aciu gyd.Agnei,gyd.Pauliui ir visam kokektyvui uz profesionaluma,kruopstuma,malonuma.uz Jusu kantrybe ir uz mano placia,nepriekaistinga sypsena.Darykit stebuklus ir maloninkit zmones.Aciu Jums!

Vida