Džiaugiamės daugiau nei
1000
sugrąžintų šypsenų
Atstatymas po traumų
- Natūralus dantų estetikos atstatymas
- Funkcijos grąžinimas
- Nuskilusio danties dalies fiksavimas
Dantų traumos dažnai įvyksta sportuojant, žaidžiant, bėgiojant, krentant, avarijų, buitinių konfliktų metu.
Įvykus nuolatinių dantų traumai, nepriklausomai nuo jūsų amžiaus, svarbiausia kuo skubiau kreiptis į gydytoją odontologą, nesvarbu, ar dantį išsimušėte, nusiskėlėte, ar tik užsigavote, nes gydymo sėkmė yra tiesiogiai susijusi su laiku, praėjusiu nuo trauminio pažeidimo iki pagalbos suteikimo. Traumos metu gali įvykti danties, jį supančių audinių pažeidimai, taip pat veido, odos, burnos gleivinės sužalojimai, kirstinės bei plėštinės žaizdos. Taip pat gali žūti danties gyvasis audinys – pulpa, pakisti danties jutimai ar spalva. Žuvus pulpai, dantį gali pradėti skaudėti, formuotis pūliniai, dantų šaknų cistos. Po to gali išsivystyti vėlyvesnės dantų traumų komplikacijos, pavyzdžiui, vidinis ir išorinis danties šaknies tirpimas arba danties šaknies suaugimas su kaulu. Dėl šių priežasčių galima netgi prarasti dantis. Gali būti pažeisti net ir gretimi dantys, atrodantys lyg būtų nenukentėję.
Jokiu būdu neišmeskite arba stenkitės įvykio vietoje surasti net ir mažiausią skilusią danties dalį, nes dantį galima atkurti, panaudojant nuskilusį fragmentą.
Rekomenduojama dantį ar danties dalį transportuoti seilėse (burnoje už skruosto ar inde, kur yra seilių; jei vaikas mažas ir negeba laikyti burnoje, tai gali padaryti tėvai), vėsiame piene ar fiziologiniame tirpale (jei skubiai įmanoma jų gauti). Vietoj vaistinėse parduodamo fiziologinio tirpalo galite naudoti kontaktiniams lęšiams laikyti skirtą skystį. Vanduo, kaip skystis, pasirenkamas blogiausiu atveju, nes suardo danties audinio gyvybingas ląsteles, tačiau geriau merkti į vandenį, nei laikyti nuskeltą danties dalį ar išmuštą dantį sausai.
Po gydymo dantis stebimas penkerius metus. Be to, reikia atsakingai vykdyti gydytojų nurodymus – ne tik skubiai kreiptis pagalbos, bet ir lankytis vėliau, nes dantų traumų baigtis sunkiai prognozuojama, o pasekmės kartais išryškėja po ilgo laikotarpio, kai kada pacientai jau net būna pamiršę apie patirtą traumą. Gali būti, kad ilgainiui danties nepavyks išsaugoti, bet tinkamai elgdamiesi sumažinsite galimų komplikacijų riziką, jos bus lengvesnės, galiausiai dantis bus išsaugotas kiek įmanoma ilgiau.