Ką pasirinkti? Metalo keramikos ar cirkonio keramikos protezą?
Cirkonis – tai tvirta, korozijai atspari medžiaga, savo savybėmis artima titanui.
Cirkonio keramikos protezai gaminami iš cirkonio oksido, paruošiamo kompiuterinio frezavimo būdu ir apdengiami keramikos sluoksniu.
Tai pažangus dantų protezavimo būdas, kurio dėka galima ne tik nepriekaištingai atstatyti kramtymo funkcijas, bet ir išgauti labai gražų estetinį vaizdą.
Dantų protezai iš metalo keramikos yra gaminami metalinį karkasą padengiant keramikos sluoksniu, kuris yra užkepamas aukštos temperatūros krosnyje.
Šis būdas anksčiau buvo naudojamas itin plačiai, tačiau pastaruoju metu jį išstumia kitos, šiuolaikiškesnės ir pažangesnės protezavimo galimybės.
Estetika – cirkonio oksidas yra baltos spalvos, todėl nėra matoma pilka juostelė prie danties kaklelio. Metalas nepraleidžia šviesos.
Tvirtumas – abi medžiagos geba atlaikyti didelę kramtymo jėgą ir galima daryti tiltines konstrukcijas.
Alergijos – metalas gali sukelti, cirkonis – biologiškai suderinama su žmogaus organizmu medžiaga, dantenų uždegimo ar alergijų nesukelia.
Tikslumas – cirkonio protezai gaminami skaitmeninių technologijų pagalba, todėl pasižymi precizišku tikslumu. Metalo keramikos karkasas liejamas dantų techniko.
Natūralumas – cirkonio pagrindu atkurti dantys atrodo kaip savi, tuo tarpu metalas – nepraleidžia šviesos, jį reikia maskuoti ir atrodo opakiškesnė restauracija.
Kaina – metalo keramikos kaina patrauklesnė dėl medžiagų ir technologijų skirtumo lyginant su cirkonio keramika.