Žemaitės g. 17, Šiauliai
8:00-19:00

Paslaugos

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – tai procedūra, kurios metu atstatomi prarasti ar pažeisti dantys. Dažniausiai dantų protezavimas atliekamas norint atstatyti suirusius dantis, kai likusios tik tvirtos šaknys, kai dantų eilėje trūksta vieno ar daugiau dantų, kai dantys atatyti didelėmis, nekokybiškomis plombomis, esant dantų nusidėvėjimui ar po periodontologinių procedūrų.

Protezavimo tikslas – kramtymo funkcijos ir estetikos atstatymas. Nuo dantų ir burnos būklės priklauso ne tik kramtymo, bet ir virškinimo funkcija. Taip pat žmogui svarbi ir fonetika bendraujant su aplinkiniais. Estetinė funkcija suteikia pasitikėjimo savimi ir kelia gyvenimo kokybę.

 

Mūsų klinikoje atliekamas protezavimas visų tipų protezais:

  • Mikroprotezavimas (užklotai, laminatės).
  • Protezavimas vainikėliais ar tiltais (metalo keramikos, cirkonio oksido keramikos ).
  • Esant dideliems dantų defektams protezuojama – išimamais protezais – plokštelėmis, lanko atraminiais protezais su kabliukais ir užraktais.
  • Dantų protezavimas ant implantų (pavienių ar visų žandikaulių).  Protezai ant implantų taip pat gali būti išimami ir neišimami.

 

Porceliano laminatės (venyrai) – pavienių priekinių dantų protezavimas, padengiant jų paviršių plonomis (0,3- 1mm) keramikos plokštelėmis, pagamintomis laboratorijoje. Tokios plokštelės, jas užklijavus ant dantų paviršiaus, atrodo labai estetiškai, nekeičia spalvos ir blizgesio, jų nereikia koreguoti laikui bėgant. Relomenduojama porceliano laminatėmis dengti dantis, kai netenkina priekinių dantų forma, tarpai tarp dantų, kai pakitusi dantų spalva, jei yra daug neestetiškų plombų. Netinka, jei prieš tai dantys buvo protezuoti vainikėliu ir dantis jau yra nušlifuotas, taip pat, po endodontinio gydymo.

 

Užklotai – pavienių krūminių dantų atsatymas, visiškai nešlifuojant sveikų danties audinių, tik išvalant karieso pažeistus audinius, senas plombas. Tai tarsi didelė danties plomba, pagaminta netiesioginiu būdu (laboratorijoje, o ne tiesiai paciento burnoje). Užklotas padengia visą danties kramtomąjį paviršių, taip visiškai atsatomi danties gumburai ir vagelės, tiksliai atkuriamas paviršiaus reljefas.

 

Protezavimas metalo keramika – tai patikimas, ilgaamžis dantų protezavimo būdas, kai protezo šerdis (kūnas, karkasas) pagamintas iš metalo, kuris padengiamas keramikos sluoksniu. Tokiu būdu galima protezuoti pavienius dantis ir didelius dantų eilių defektus, taip pat ant implantų. Trūkumas – melsvas ar pilkšvas ruoželis prie dantenų dėl metalo nepralaidumo šviesai ir sukuriamo „skėčio efekto“. Privalumas – pigesnė kaina lyginant su bemetalėmis restauracijomis.

 

Protezavimas cirkonio oksido keramika – leidžia išvengti metalo panaudojimo, sumažina alerginių, toksinių reacijų tikimybę, optinės savybės artimesnės natūraliems dantims, biologiškai suderinama medžiaga dantenoms. Medžiaga tvirta ir labai lengva, daug estetiškesnė nei metalo keramika. Prie šios medžiagos sunkiau kimba dantų apnašos. Šiuo atveju protezo šerdis (kūnas, karkasas) yra gaminami iš cirkonio oksido, kuris yra baltos spalvos ir dengiamas keramikos apdaila. Tokiu būdu galima protezuoti pavienius dantis ir didelius dantų eilių defektus, taip pat ant implantų. Keramikos protezus be metalo vis dažniau renkasi pacientai, norintys turėti nepriekaištingą šypseną, socialiai aktyvūs, jaunesnio amžiaus, siekiantys maksimaliai estetiško rezultato.

 

Lieti metaliniai vainikėliai ar tiltai - tinka protezuojant galinius, sunkiai pasiekiamus dantis, kai reikia tvirtumo, norint atstatyti sąkandžio aukštį, kai dantys nesimato šypsantis, norima sutaupyti. Tokie protezai tokie pat tvirti ir tikslūs kaip metalo ar cirkonio keramikos, tačiau mažiau estetiški, nes visas protezas yra metalo spalvos, neturi keraminės apdailos.

 

Kai netekta trijų ir daugiau šalia esančių dantų arba nėra galinių dantų atramai, tiltinių protezų pagaminti negalima, tuomet tenka rinktis implantus arba dalinius išimamus protezus, vadinamus lanko atraminiais protezais arba biugeliais. Jie gali būti fiksuojami kabliukais arba užraktais. Tokie protezai gaminami iš akrilinės platmasės ant metalo liejimo būdu pagamintos konstrukcijos. Toks protezas neklapsi, negali iškristi valgant, kalbantis ar juokiantis, laikosi tvirtai ant atraminių dantų, tačiau tenka išsiimti valymui. Tinkami tik tiems, pacientams, kurių likę dantys tvirti, nepažeisti periodonto ligų. Taip pat reikalinga odontologo priežiūra - protezas perbazuojamas, keičiamos įvorės, kai susidėvi.

 

Kai netenka visų dantų žandikaulyje – būtinas dantų atstatymas implantais arba pilnais išimamais protezais.

 

Pilni išimami protezai (plokštelės) gaminami iš akrilinės plastmasės, pilnai dengia gomurį viršutiniame žandikaulyje, ir paliežuvinę sritį apatiniame žandikaulyje. Tai mažiausiai patogūs protezai, nes fiksuojasi tik ant gleivinės, todėl nėra stabilūs, dažnai gali reikėti korekcijų, nes žandikaulio kaulas nėra apkraunamas, neatlieka funkcijos ir palaipsniui nyksta. Atsiranda tarpas tarp protezo ir gleivinės, kuris užpildomas akriline plastmase odontologo kabinete. Plastmasiniai dantys dėvisi, keičiasi jų spalva, neatsparūs lūžiams ir apnašui. Esant visiškai ištirpusiam alveolės kaului ir labai prastai fiksacijai, tokius protezus tenka tvirtinti specialiais kremais ar klijais. Sutrinka kalbos funkcija, ne pilnai sukramtomas maitas, sudėtinga adaptacija. Privalumas – kaina ir nesudėtingos ir greitos pataisos lūžus ar skilus protezui.

 

Elastiniai protezai („Valplast“) – pilnai išimamas protezas iš specialios plastmasės, gaminamas liejimo būdu. Gerokai atsparesnis lūžiams nei iš akrilinės plastmasės pagamintas protezas, nes yra elastiškas. Trūkumas – pakankamai brangi kaina ir sudėtingos korekcijos. Labai tinkama atstatyti vienam ar dviems prarastiems dantims laikinai, jauniems žmonėms, kai turi dar daug likusių dantų.

 

Dantų protezai ant implantų

Danties implantas pakeičia danties šaknį, tačiau nepakeičia danties vainiko. Todėl protezuojant ant implantų reikalinga atrama, kuri prisisuka ant implanto ir ant jos dedamas vainikėlis. Jis gali būti fiksuojamas dviem būdais: cementuojamas arba prisukamas. Dažniausiai siekiama protezą ant implantų fiksuoti jį prisukant, kad esant poreikiui, būtų galima vainikėlį lengvai nuimti. Tačiau pasitaiko situacijų, kai implanto atramos varžtelis yra matomoje vietoje ir tokį vainikėlį ar tiltą reikia cementuoti.

Atramos gali būti standartinės, gaminamos gamykloje tam tikro aukščio ir pločio arba individualios, gaminamos specialiai pacientui pagal jo gleivinės ir sąkandžio aukštį.

 

Protezai ant implantų gali būti:

  • pavieniai vainikėliai – kuomet netektas vienas dantis atstatomas vienu implantu ir vainikėliu ant jo.

  • tiltai -  kai netekta daugau nei vieno danties, sriegiami keli implantai ir fiksuojamas protezas.

  • pasaga – kai netekta visų dantų žandikaulyje. Protezai fiksuojami ant implantų atramų, juos prisukant. Protezas yra nuolatinai fiksuotas, atrodo natūraliai, estetiškai. Tokių protezų pagrindas yra metalo (titano ar chromo – kobalto) arba cirkonio karkasas ant kurio sluoksniuojama keramika.

 

Hibridiniai dantų protezai ant implantų – tai neišimami protezai ant implantų, kuomet atstatomi visi prarasti dantys. Jie yra prisukami prie implantų atramų. Tokie protezai atrodo estetiškai, žmogus gali plačiai šypsotis, nebijodamas, kad protezas iškris ar atsiklijuos. Tokie protezai gaminami iš akrilinės plastmasės arba sluoksniuoto kompozito, sutvirtinant juos metalu.

 

Protezai ant lokatorių – tai išimami protezai fiksuojami ant implantų lokatorių. Protezas lengvai išsiima norint jį išvalyti, bet pacientas gali saugiai jaustis, kad neiškris kalbant, juokiantis ar valgant. Tinkamas protezavimo būdas, kuomet labai sunykęs apatinio žandikaulio kaulas, blogai laikosi išimami protezai, vyresnis paciento amžius. Užtenka dviejų implantų apatiniame žadikaulyje, kad galėtume atstatyti visus prarastus dantis.

 

Koks protezavimo būdas jums labiausiai tinka, galime atsakyti tik apžiūrėję ir įvertinę jūsų dantų būklę, todėl maloniai kviečiame registruotis ir atvykti konsultacijai pas mūsų gydytoją Agnę Markevičienę, kuri nuolat tobulina savo žinias protezavimo srityje, lankosi tarptautinėse ir Lietuvoje vykstančiose konferencijose bei seminaruose, turi daug praktinės patirties ir galės jums išsamiai atsakyti į rūpimus klausimus. 

Registruokitės konsultacijai

Susisiekite su mumis

Ačiū. Su Jumis darbo valandomis susisieks mūsų darbuotojai