Žemaitės g. 17, Šiauliai
8:00-19:00

Paslaugos

Dantų gydymas

Dantų ėduonis – viena labiausiai paplitusių ligų pasaulyje ir net 99% Lietuvos gyventojų dantys yra pažeisti ėduonies. Esant dantų ėduoniui gelia ir skauda dantis nuo šaltų, karštų, saldžių ir rūgščių produktų, pasunkėja maisto kramtymas.

 

Kodėl dantis pažeidžia ėduonis? Ėduonis atsiranda, kai dantų emalyje pradeda mažėti mineralinių medžiagų (kalcio ir fosforo). Tai lemia daug veiksnių: prasta burnos higiena, mikroelementų stoka (pvz., fluoro, kalcio), gausus angliavandenių (ypač lipnių) vartojimas, sumažėjęs seilėtekis, kai dantis yra neteisingoje padėtyje (pasisukęs, pavirtęs), dėl ko apsunkėja apsivalymas ir susidaro taškai apnašui kauptis.

Pirminėje stadijoje ėduonį galima pastebėti kaip balzganą, matinės spalvos dėmelę emalio paviršiuje. Po to dėmelė plinta, gilėjant susidaro kariozinė ertmė, kuri ilgainiui pasiekia dentiną, vėliau gali pasiekti ir danties pulpą bei sukelti intensyvų skausmą.

Terapinis gydymas - tai karieso (ėduonies) pažeistų dantų kietųjų audinių atstatymas, tradiciškai vadinamas plombavimu. Tai apima ir  nekariozinių danties defektų atstatymą (nutrynimus, nuskilimus, pleištinius defektus ir kt.), nekokybiškų plombų keitimą. Plombavimo metu dantims suteikiama taisyklinga anatominė forma ir atsatoma kramtymo funkcija.

Ėduonies pažeistų dantų gydymo tikslas – užkirsti kelią tolimesniam ligos progresavimui, pulpos pažeidimui, ir atstatyti danties kramtomąją bei estetinę funkcijas.

Klinikoje „Dantida“ naudojamos tik sertifikuotos kokybišos plombinės medžiagos.

Gydymo trukmė priklauso nuo kariozinės ertmės dydžio ir sudėtingumo, tačiau dažniausiai defektas atstatomas vieno vizito metu.

 Kad išvengtume ėduonies ir jo sukeltų komplikacijų, (pulpos uždegimo, kaulo destrukcijos dantų šaknų viršūnių srityje) turime:

• periodiškai tikrintis dantis,
• profilaktiškai atlikti profesionalią burnos higieną,
• gerai ir taisyklingai valyti dantis;

Beveik 100% visų ėduonies pažeistų vietų atsiranda ten, kur nepasiekia išvalyti dantų šepetėlis.

Registruokitės konsultacijai

Susisiekite su mumis

Ačiū. Su Jumis darbo valandomis susisieks mūsų darbuotojai