Džiaugiamės daugiau nei
1000 sugrąžintų šypsenų

Dantų protezavimas

  • Protezai ant dantų ir implantų
  • Protezavimas „visi ant 4” (all on 4 metodika)
  • Cirkonio ir metalo keramika (vainikėliai ir tiltai)
  • Laminatės (venyrai)
  • Užklotai
  • Išimami protezai (plokštelės)
Protinga atidėti mokėjimus, o ne šypseną!
inbank odontologinės paslaugos išsimokėtinai

Dantų protezavimas – tai procedūra, kurios metu atstatomi prarasti ar pažeisti dantys. Dažniausiai dantų protezavimas atliekamas norint atstatyti suirusius dantis, kai likusios tik tvirtos šaknys, kai dantų eilėje trūksta vieno ar daugiau dantų, kai dantys atatyti didelėmis, nekokybiškomis plombomis, esant dantų nusidėvėjimui ar po periodontologinių procedūrų.

Protezavimo tikslas – kramtymo funkcijos ir estetikos atstatymas. Nuo dantų ir burnos būklės priklauso ne tik kramtymo, bet ir virškinimo funkcija. Taip pat žmogui svarbi ir fonetika bendraujant su aplinkiniais. Estetinė funkcija suteikia pasitikėjimo savimi ir kelia gyvenimo kokybę.

Mūsų klinikoje atliekamas protezavimas visų tipų protezais:

  • Mikroprotezavimas (užklotai, laminatės).
  • Protezavimas vainikėliais ar tiltais (metalo keramikos, cirkonio oksido keramikos ).
  • Esant dideliems dantų defektams protezuojama – išimamais protezais – plokštelėmis, lanko atraminiais protezais su kabliukais ir užraktais.
  • Dantų protezavimas ant implantų (pavienių ar visų žandikaulių).  Protezai ant implantų taip pat gali būti išimami ir neišimami.

Porceliano laminatės (venyrai)

Pavienių priekinių dantų protezavimas, padengiant jų paviršių plonomis (0,3- 1mm) keramikos plokštelėmis, pagamintomis laboratorijoje. Tokios plokštelės, jas užklijavus ant dantų paviršiaus, atrodo labai estetiškai, nekeičia spalvos ir blizgesio, jų nereikia koreguoti laikui bėgant. Relomenduojama porceliano laminatėmis dengti dantis, kai netenkina priekinių dantų forma, tarpai tarp dantų, kai pakitusi dantų spalva, jei yra daug neestetiškų plombų. Netinka, jei prieš tai dantys buvo protezuoti vainikėliu ir dantis jau yra nušlifuotas, taip pat, po endodontinio gydymo.

Užklotai

pavienių krūminių dantų atsatymas, visiškai nešlifuojant sveikų danties audinių, tik išvalant karieso pažeistus audinius, senas plombas. Tai tarsi didelė danties plomba, pagaminta netiesioginiu būdu (laboratorijoje, o ne tiesiai paciento burnoje). Užklotas padengia visą danties kramtomąjį paviršių, taip visiškai atsatomi danties gumburai ir vagelės, tiksliai atkuriamas paviršiaus reljefas.

Protezavimas metalo keramika

tai patikimas, ilgaamžis dantų protezavimo būdas, kai protezo šerdis (kūnas, karkasas) pagamintas iš metalo, kuris padengiamas keramikos sluoksniu. Tokiu būdu galima protezuoti pavienius dantis ir didelius dantų eilių defektus, taip pat ant implantų. Trūkumas – melsvas ar pilkšvas ruoželis prie dantenų dėl metalo nepralaidumo šviesai ir sukuriamo „skėčio efekto“. Privalumas – pigesnė kaina lyginant su bemetalėmis restauracijomis.

Protezavimas cirkonio oksido keramika

leidžia išvengti metalo panaudojimo, sumažina alerginių, toksinių reacijų tikimybę, optinės savybės artimesnės natūraliems dantims, biologiškai suderinama medžiaga dantenoms. Medžiaga tvirta ir labai lengva, daug estetiškesnė nei metalo keramika. Prie šios medžiagos sunkiau kimba dantų apnašos. Šiuo atveju protezo šerdis (kūnas, karkasas) yra gaminami iš cirkonio oksido, kuris yra baltos spalvos ir dengiamas keramikos apdaila. Tokiu būdu galima protezuoti pavienius dantis ir didelius dantų eilių defektus, taip pat ant implantų. Keramikos protezus be metalo vis dažniau renkasi pacientai, norintys turėti nepriekaištingą šypseną, socialiai aktyvūs, jaunesnio amžiaus, siekiantys maksimaliai estetiško rezultato.

Lieti metaliniai vainikėliai ar tiltai

tinka protezuojant galinius, sunkiai pasiekiamus dantis, kai reikia tvirtumo, norint atstatyti sąkandžio aukštį, kai dantys nesimato šypsantis, norima sutaupyti. Tokie protezai tokie pat tvirti ir tikslūs kaip metalo ar cirkonio keramikos, tačiau mažiau estetiški, nes visas protezas yra metalo spalvos, neturi keraminės apdailos.

Kai netekta trijų ir daugiau šalia esančių dantų arba nėra galinių dantų atramai, tiltinių protezų pagaminti negalima, tuomet tenka rinktis implantus arba dalinius išimamus protezus, vadinamus lanko atraminiais protezais arba biugeliais. Jie gali būti fiksuojami kabliukais arba užraktais. Tokie protezai gaminami iš akrilinės platmasės ant metalo liejimo būdu pagamintos konstrukcijos. Toks protezas neklapsi, negali iškristi valgant, kalbantis ar juokiantis, laikosi tvirtai ant atraminių dantų, tačiau tenka išsiimti valymui. Tinkami tik tiems, pacientams, kurių likę dantys tvirti, nepažeisti periodonto ligų. Taip pat reikalinga odontologo priežiūra – protezas perbazuojamas, keičiamos įvorės, kai susidėvi.

Kai netenka visų dantų žandikaulyje – būtinas dantų atstatymas implantais arba pilnais išimamais protezais.

Pilni išimami protezai (plokštelės)

gaminami iš akrilinės plastmasės, pilnai dengia gomurį viršutiniame žandikaulyje, ir paliežuvinę sritį apatiniame žandikaulyje. Tai mažiausiai patogūs protezai, nes fiksuojasi tik ant gleivinės, todėl nėra stabilūs, dažnai gali reikėti korekcijų, nes žandikaulio kaulas nėra apkraunamas, neatlieka funkcijos ir palaipsniui nyksta. Atsiranda tarpas tarp protezo ir gleivinės, kuris užpildomas akriline plastmase odontologo kabinete. Plastmasiniai dantys dėvisi, keičiasi jų spalva, neatsparūs lūžiams ir apnašui. Esant visiškai ištirpusiam alveolės kaului ir labai prastai fiksacijai, tokius protezus tenka tvirtinti specialiais kremais ar klijais. Sutrinka kalbos funkcija, ne pilnai sukramtomas maitas, sudėtinga adaptacija. Privalumas – kaina ir nesudėtingos ir greitos pataisos lūžus ar skilus protezui.

Elastiniai (minkšti) protezai

pilnai išimamas protezas iš specialios plastmasės, gaminamas liejimo būdu. Gerokai atsparesnis lūžiams nei iš akrilinės plastmasės pagamintas protezas, nes yra elastiškas. Trūkumas – pakankamai brangi kaina ir sudėtingos korekcijos. Labai tinkama atstatyti vienam ar dviems prarastiems dantims laikinai, jauniems žmonėms, kai turi dar daug likusių dantų.

Dantų protezai ant implantų

Danties implantas pakeičia danties šaknį, tačiau nepakeičia danties vainiko. Todėl protezuojant ant implantų reikalinga atrama, kuri prisisuka ant implanto ir ant jos dedamas vainikėlis. Jis gali būti fiksuojamas dviem būdais: cementuojamas arba prisukamas. Dažniausiai siekiama protezą ant implantų fiksuoti jį prisukant, kad esant poreikiui, būtų galima vainikėlį lengvai nuimti. Tačiau pasitaiko situacijų, kai implanto atramos varžtelis yra matomoje vietoje ir tokį vainikėlį ar tiltą reikia cementuoti.

Atramos gali būti standartinės, gaminamos gamykloje tam tikro aukščio ir pločio arba individualios, gaminamos specialiai pacientui pagal jo gleivinės ir sąkandžio aukštį.

Protezai ant implantų gali būti:

  • pavieniai vainikėliai – kuomet netektas vienas dantis atstatomas vienu implantu ir vainikėliu ant jo.
  • tiltai –  kai netekta daugau nei vieno danties, sriegiami keli implantai ir fiksuojamas protezas.
  • pasaga – kai netekta visų dantų žandikaulyje. Protezai fiksuojami ant implantų atramų, juos prisukant. Protezas yra nuolatinai fiksuotas, atrodo natūraliai, estetiškai. Tokių protezų pagrindas yra metalo (titano ar chromo – kobalto) arba cirkonio karkasas ant kurio sluoksniuojama keramika.

Hibridiniai dantų protezai ant implantų

tai neišimami protezai ant implantų, kuomet atstatomi visi prarasti dantys. Jie yra prisukami prie implantų atramų. Tokie protezai atrodo estetiškai, žmogus gali plačiai šypsotis, nebijodamas, kad protezas iškris ar atsiklijuos. Tokie protezai gaminami iš akrilinės plastmasės arba sluoksniuoto kompozito, sutvirtinant juos metalu.

Protezai ant lokatorių

tai išimami protezai fiksuojami ant implantų lokatorių. Protezas lengvai išsiima norint jį išvalyti, bet pacientas gali saugiai jaustis, kad neiškris kalbant, juokiantis ar valgant. Tinkamas protezavimo būdas, kuomet labai sunykęs apatinio žandikaulio kaulas, blogai laikosi išimami protezai, vyresnis paciento amžius. Užtenka dviejų implantų apatiniame žadikaulyje, kad galėtume atstatyti visus prarastus dantis.

TLK kompensacija už dantų protezavimą

Galimybė pasinaudoti dantų protezavimo paslaugomis ir gauti kompensaciją iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo jų apmokėjimui!

Dantų protezavimo paslaugos kompensuojamos iš PSDF biudžeto pagal šią tvarką:

  1. Pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims:
    • turintiems mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties, kompensuojama iki 670,39 Eur;
    • kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) – kompensuojama iki 670,39 Eur;
    • kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje žemesnis nei 12 mm – kompensuojama iki 2 062,70 Eur (nustato konsiliumas).
  2. Vaikams:
    • kurių kramtymo sistema dar vystosi ir protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų arba standartiniais apsauginiais metaliniais vainikėliais – kompensuojama iki 342,13 Eur;
    • kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavusi ir protezuojama naudojant ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezus – kompensuojama iki 2 062,70 Eur (nustato konsiliumas);
  3. Asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos:
    • kai po taikyto specifinio (spindulinio ir/ar chemoterapinio) gydymo burnos ertmėje yra mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – kompensuojama iki 670,39 Eur;
    • atlikta burnos ertmės, veido ir žandikaulių operacija su minkštųjų audinių šalinimu ir/ar žandikaulių srities kaulo rezekcija – kompensuojama iki 2 062,70 Eur (nustato konsiliumas).

Jeigu faktinės dantų protezavimo išlaidos buvo didesnės, nei nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį asmuo turi sumokėti pats.

Norėdamas gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas, asmuo turi kreiptis į gydymo įstaigą, prie kurios yra prirašytas (gydymo įstaiga turi būti sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK)) arba į kitos asmens sveikatos priežiūros įstaigos, turinčios licenciją teikti odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugas ir yra sudariusi sutartį su TLK dėl odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugų teikimo ir apmokėjimo. Konsultacijos metu gydytojas odontologas (retesniais ir sudėtingesniais atvejais – gydytojų konsiliumas), nustatęs teisę ir dantų protezavimo pagrįstumą bei įvertinęs asmens dantų būklę, protezuojamus dantis ir patvirtinęs, kad burnos būklė yra tinkama dantims protezuoti (atliktos gydomosios ir profilaktinės procedūros, sanuota burnos ertmė, užplombuoti karioziniai dantys ir kt.), turi suvesti duomenis į Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą (ESPBI) ir užpildyti formą Nr. E025 „Ambulatorinio apsilankymo aprašymas“ bei elektroninio siuntimo formą Nr. E027 „Siuntimas konsultacijai, tyrimams, gydymui“, o taip pat asmenį tą pačią dieną užregistruoti eilių ir atsargų valdymo informacinės sistemos dantų protezavimo posistemyje (EVIS DP).

Taigi, visi duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu vietoje, o asmuo papildomai jokių prašymų gydymo įstaigai ar TLK rašyti ir teikti neturi. Konsultacijos metu asmuo iš karto informuojamas apie teisės gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas įgijimą arba neįgijimą. Įstaiga privalo išduoti tai patvirtinantį informacinį pranešimą.

Asmuo, turintis teisę gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas ir užregistruotas EVIS DP, turi pasirinkti ir kreiptis į gydymo įstaigą, kuri dėl dantų protezavimo paslaugų yra sudariusi sutartį su bet kuria TLK. Dantų protezavimo paslaugų teikimo išlaidos apmokamos paslaugas suteikusiai įstaigai. Jeigu gydymo įstaiga sutarties dėl minėtų paslaugų su TLK neturi, tuomet dantų protezavimo paslaugos nebus kompensuojamos ir už jas asmuo turės susimokėti savo lėšomis. Dantų protezavimo paslaugos turi būti suteiktos per 3 metus nuo šios teisės įgijimo – asmens užregistravimo EVIS DP posistemyje. Pakartotinai kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas pacientas gali gauti ne anksčiau kaip po 3 metų nuo dantų protezavimo paslaugų kompensavimo dienos.

Išimtis taikoma

  • vaikams iki 18 metų;
  • asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius ar pripažintiems nedarbingais arba iš dalies darbingais, jei po dantų protezavimo buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos ir dėl to nebeužtikrinama minimali kramtymo funkcija;
  • asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, jei po dantų protezavimo jiems buvo pakartotinai taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, po kurio nebeužtikrinama minimali kramtymo funkcija.

Šie asmenys, pakartotinai dėl dantų protezavimo gali kreiptis anksčiau, t. y. dar nepraėjus 3 metų  terminui nuo dantų protezavimo paslaugų kompensavimo dienos, ir paslaugas gauti iš karto.

Specialistai

Estetinio plombavimo ir protezavimo specialistė Agnė Markevičienė

Agnė
Markevičienė

Estetinio plombavimo ir protezavimo specialistė

Gydytoja odontologė Rūta Markulienė

Rūta
Markulienė

Gydytoja odontologė

Mūsų pacientai apie protezavimą

Puikus specialistai kurie išmano savo darbą, dantys tvarkomi labai kruopščiai.
Protezavimas pagal kiekvieno kliento poreikius arba pageidavimus. Kainos prieinamos visiems.
Aš laikau labai patenkintas.

Gaudentas

Esu labai dėkinga odontologei Agnei Markevičienei už puikiai atliktą dantų protezavimą, jos dėmesį ir profesionalumą. Ačiū Dantidos kolektyvui.

Virginija

Nuosirdus Aciu gyd.Agnei,gyd.Pauliui ir visam kokektyvui uz profesionaluma,kruopstuma,malonuma.uz Jusu kantrybe ir uz mano placia,nepriekaistinga sypsena.Darykit stebuklus ir maloninkit zmones.Aciu Jums!

Vida